ברוכים הבאים,

דבר ראשון: כדאי להכנס לשני לינקים אלו, יש כאן הרבה מה ללמוד.

א. חו"ל כשר - היער השחור

זה אתר של   Dvori Pshednovak היא פעילה גם בפייסבוק בקבוצה בשם חול כשר. עוזרת בשמחה שווה להתייעץ איתה.

 

ב. מטיילים בכיפה אלזאס זה של Adi Wits, פעילה גם בפייסבוק.

 

באופן כללי, שוויץ יקרה, אבל יפה מאוד. יש לזכור, שוויץ מיועדת בעיקר לנופש ומנוחה במקום אחד, לטייל כמובן גם כדאי, אבל יש לזכור שכל שוויץ בסוף נראית אותו דבר, כך שהר אחד או שתים ואגם אחד או שתים וראיתם את היופי. זה יופי מרהיב ומרחיב את הדעת ובהחלט שווה לטייל.

שוב, שוויץ יקרה מאוד, כדאי להיות מתוכננים.

באזל ממוקמת גם באזור היער השחור, זה אזור מאוד יפה, והוא גם יחסית זול, שווה לשלב את שוויץ והיער השחור. מומלץ לרכוש את הספר 'היער השחור' מסדרת 'המשפחה המטיילת', ספר מקסים לטיולים עם ילדים.

 

לינה: מלונות זה דבר יקר ובדרך כלל לא מאוד נוח למשפחות עם ילדים, עדיף למצוא דירות ב Airbnb.com  כפי שגם מומלץ בלינק של חו"ל כשר.

אוכל: בבאזל יש מסעדה בשרית, לא הכי זול, אבל אפשר להתארגן יפה. כמו"כ בשטרסבורג הקרובה יחסית יש המון איפה לאכול ובזול.

מעבר למסעדות, יחסית קל להתארגן לארוחות זולות וקלות בדירה בה תגורו.

שבת: אם אתם בבאזל, אנחנו מארחים בשמחה כל הזמן. בחודשי הקיץ יש בבית חב"ד ארוחה פתוחה בבית חב"ד, גם בליל שבת ובשאר השנה אנחנו מארחים או דואגים לאירוח לארוחות. בשבת ביום יש כל השנה סעודה פתוחה בבית חב"ד. גם בערים אחרות יש דברים דומים. כל מקום שונה.

 

אנו מציעים כאמור לגוון, לקחת כמה ימים בשוויץ וכמה ימים ביער השחור. מומלץ לשכור רכב נוח. אם נוחתים בבאזל (יש איזיג'ט ארבע פעמים בשבוע מתל אביב) כדאי לבקש לשכור רכב בצד הצרפתי של שדה התעופה (זה שדה תעופה שיושב על גבול שוויץ וצרפת ואפשר לשכור בשני הצדדים), רכב בצד הצרפתי יעלה כ40 אחוז פחות. באופן כללי, הכי נוח וזול לשכור בארץ דרך ישראל ירט   Info@yeret.com 0547668770.

 

אוכל כשר בבאזל לחצו כאן

בתי כנסת ומקוואות לחצו כאן

אוכל כשר בשרטסבורג לחצו כאן (תועברו לאתר של חב"ד קרלסרוה גרמניה)